Poštovani čitatelji,
pred vama se nalazi 37. mjesečno izdanje portala Quantum21.net što znači da smo uspjeli preživjeti ova nemirna i teška vremena, te u mjesecu rujnu zakoračiti u četvrtu godinu postojanja.
U ove tri godine uspjeli smo dobaviti, prevesti i objaviti 82 stručna članka sedamdesetak vodećih svjetskih autora te na taj način osigurati točno 630 stranica vrhunskog sadržaja. Ako uzmemo u obzir da svaki od tih tekstova ima prosječnu tržišnu cijenu od 10 eura, te ako uzmemo u obzir da Quantum21.net, na dan kada pišem ovaj uvodnik, ima točno 17.130 članova, tada uz pomoć formule 82*10*17.130 dolazimo do fascinantne brojke od 14.046.600,00 eura nematerijalne vrijednosti koje je naš tim uspio dovesti u Hrvatsku na što smo svi mi izuzetno ponosni. Čak i ako pretpostavimo da nije baš svatko sve pročitao (nažalost, ova je pretpostavka gotovo sigurno ispravna), brojke će i dalje ostati fascinantne.
Pored toga, uspjeli smo pokrenuti i qLife, stručni časopis u tiskanom izdanju, koji je u samo godinu dana dosegao tiražu etabliranih poslovnih magazina od čak 6.300 primjeraka. Kroz časopis smo plasirali 24 stručna teksta na 380 stranica koji dodatno proširuju opus.
Budući da stručne tekstove zbog njihove prirode treba prije "izučavati" nego samo "čitati", tada vjerujemo kako smo vas lijepo zaposlili, otvorili nove horizonte i potaknuli na neki drugačiji način razmišljanja što je glavni cilj i misija našeg postojanja. U tom kontekstu o nama govori i gdin. Dragan Filipović, član uprave Delta Holdinga i predsjednik uprave Delta M, jedne od najvećih privatnih tvrtki na Balkanu: "Redovito čitam Quantum21.net i qLife... Držim ga izuzetno korisnim za svoj rad. Ponekad u stručnim tekstovima pronađem potvrdu ispravnosti vlastitih razmišljanja, a ponekad mi oni otvore potpuno nove prostore o kojima sam nikada nisam razmišljao!" Razgovor s ovim uglednim stručnjakom moći ćete u cijelosti pročitati u jesenjem izdanju qLife-a.
I zato idemo dalje. U ovom je broju tema mjeseca "Kultura u organizaciji" koju smo obradili uz pomoć tekstova Warenna Benissa, osobnog savjetnika četvorice predsjednika SAD-a i mnogih CEO-a velikih svjetskih korporacija, Daniela Golemana, autora bestselera Emocionalna inteligencija, te Dennis Jaffea i Cynthie Scott. Posebnu pozornost obratite na tekst pod nazivom Kultura transparentnosti u kojem autori upozoravaju kako je "ubijanje istine" i slobodnog protoka informacija veliki problem u mnogim organizacijama.
Potpuno se slažem s njima. Jer, ma koliko to banalno i jednostavno izgledalo, podržavanje istine unutar organizacije ključni je zadatak lidera koji sam po sebi uvijek osigurava izuzetne performanse. Dakle, ne radi se o nekoj "svemirskoj znanosti", "višoj matematici" nedostupnoj običnim ljudima, već sasvim suprotno, o pukom istinoljublju koje je iz raznoraznih razloga (pre)često tako teško ostvarivo.
Ugodno čitanje!